وبلاگ

ترفندهای مخفی واتساپ

ترفندهای مخفی واتساپ

ترفندهای مخفی واتساپ
این روزها بسیاری از مردم از پیام‌رسان‌های اینترنتی مانند واتساپ برای مقاصد گوناگونی استفاده می‌کنند؛ از مکالمات روزمره گرفته تا ردوبدل کردن فایل‌های شخصی، خانوادگی یا کاری و تجاری.
دراین مقاله ما به شما چند ترفند بسیار کاربردی را جهت آشنایی و کارایی بیشتر با این اپلیکیشن آموزش میدهیم .
مخفی کردن آنلاین بودن  :
گاهی اوقات وقتی حجم پیام‌ها زیاد می‌شود، اپلیکیشن با اعلام آخرین بازدید شما، کمی روح و روان شما را عذاب خواهد داد.برخی اوقات ممکن است که حجم پیام‌های دریافتی شما بیش از اندازه باشد. ممکن است یک روز حال خوبی نداشته باشید و قصد صحبت با برخی از مخاطبین خود را نداشته باشید. در این صورت نمی‌توانید آنلاین شوید چون ممکن است دوستان شما آخرین بازدیدتان را ببینند و کمی به خود شک کنند
و گاهی اصلا شما مایل نیستید بعضی افراد بادید شما را داشته باشند . در ادامه به راه حل این مشکل میپردازیم .
اگر قصد داشتید که آخرین بازدید یا همان Last Seen خود را مخفی کنید با سه آیتم  زیر مواجه خواهید شد و با انتخاب هر گزینه یک سری اشخاص خاص به آخرین بازدید شما دسترسی خواهند داشت. این سه گزینه عبارتند از:
Everyone همگی در این حالت می‌توانند آخرین بازدید شما را مشاهده کنند. به صورت عادی اپلیکیشن WhatsApp روی این حالت قرار دارد.
My Contacts تنها اعضایی که در لیست مخاطبین خود ذخیره کرده‌اید می‌توانند به شما دسترسی داشته باشند و افراد غریبه متوجه آخرین بازدید شما نمی‌شوند.
Nobody  در این حالت هیچ‌کس نمی‌تواند بفهمد شما کی آخرین بار آنلاین بوده‌اید.
فعال کردن رمز دوم واتس اپ در اندروید:
یکی از این راه‌ها که باید توسط خود کاربر انجام شود، فعال کردن رمز دوم است. در واتس اپ می‌توانید با در نظر گرفتن یک رمز دوم، امنیت برنامه خود را به‌شدت بالابرده و احتمال سودجویی از حسابتان را تا حد امکان کاهش دهید. بنابراین درصورتی‌که کسی بخواهد برنامه را با شماره شما اما روی گوشی دیگر و یا مجدداً روی گوشی شما که در دسترستان نیست نصب کند، واتس اپ از او می‌خواهد رمز دوم را نیز وارد کند و با توجه به اینکه تنها شما از این رمز آگاه هستید، امکان هک کردن حساب شما را از آن‌ها می‌گیرد.
مرحله اول وارد برنامه WhatsApp شوید. از منوی مشخص‌شده گزینه settings را انتخاب نمایید.
در صفحه بازشده Accounts را انتخاب نمایید.
 
روی گزینه two step verification کلیک کنید.
 
آیکون سبز زنگ موجود در پایین (Enable) صفحه را انتخاب کنید تا مراحل فعال کردن رمز دوم شروع شود.
 
در این مرحله برنامه از شما می‌خواهد تا یک کد 6 رقمی وارد کنید. دقت داشته باشید شما باید همواره این کد را به خاطر داشته باشید. بنابراین از انتخاب اعدادی که ممکن است فراموش کنید اجتناب کنید. سپس برنامه از شما درخواست می‌کند تا مجدداً این کد را وارد نمایید.
 
در این مرحله نوبت به واردکردن ایمیل می‌شود. شما می‌بایست یک ایمیل معتبر از خودتان وارد کنید تا درصورتی‌که بروز هرگونه مشکلی مانند فراموشی رمز عبور، واتس اپ بتواند با شما در ارتباط باشد. مجدداً از شما خواسته می‌شود آدرس ایمیل را وارد کنید.
درنهایت با انتخاب گزینه Done روند فعال کردن رمز دوم واتس اپ شما به پایان می‌رسد.
درصورتی‌که تمایل به اعمال هرگونه تغییری اعم از غیرفعال کردن یا تغییر رمز و تغییر آدرس ایمیل می‌توانید مجدداً همین مسیر را طی نمایید تا تغییرات مدنظرتان را اعمال نمایید.