preloader

آموزشگاه رادمان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

logo
آموزش پتینه روی دیوار VIP

آموزش پتینه روی دیوار VIP ادامه مطلب

 •  آموزش پتینه
 • 11-05-01 

آموزش پتینه روی دیوار VIP

پتینه کاری، با نقوشی جذاب، دیوارها را به داستان ‌هایی زنده و دیدنی تبد [...]

logo
آموزش پتینه کاری روی اجسام VIP

آموزش پتینه کاری روی اجسام VIP ادامه مطلب

 •  آموزش پتینه
 • 11-05-01 

آموزش پتینه کاری روی اجسام VIP

دوره پتینه اجسام یک دوره آموزشی است که به هنرجویان مهارت ‌های مختلفی ر [...]

logo
پک آموزشی پتینه و دکوپاژ اجسام

پک آموزشی پتینه و دکوپاژ اجسام ادامه مطلب

 •  آموزش پتینه
 • 11-05-01 

پک آموزشی پتینه و دکوپاژ اجسام

آموزش هنر دکوپاژ و پتینه اجسام: تبدیل اشیاء قدیمی به اثرهای هنری شگفت [...]

توضیحات بیشتر

تمام موارد

آموزش پتینه در 2 دوره VIP

هنر ‌پتینه در انواع رنگ‌ آمیزی یا رنگ‌ برداری و با اعمال بر روی سطوح دیوار و اجسام، در 2 رده دسته‌ بندی می‌ شود. آموزش پتینه با ایجاد سبکی متفاوت و همچنین یادآوری شکوه گذشته در دکوراسیون داخلی و بیرونی برای هنرجویان و علاقه‌ مندان به خود زمینه‌ های شغلی متعددی را فراهم کرده و نسبت به مشاغلی که زمان زیادی برای یادگیری نیاز دارند، درآمد خوبی هم دارد. اگر شما نیز از علاقه‌ مندان این حوزه هنری هستید، تا پایان مطلب، همراه ما باشید.

دوره‌ های پتینه کاری

سوالی که برای برخی افراد مطرح‌ می‌ شود، این است که پتینه کاری در کجا و برای چه هدفی اجرا خواهد شد؟ اگرچه این سبک را روی دیوار بیشتر می‌ شناسند اما مرزهای کاربردی آن در حال‌ حاضر کمی جابه‌ جا شده و شما می‌ توانید آن را روی اجسام نیز پیاده کنید. در ادامه با تعریف مختصری از هر یک آشنا می‌ شوید.

آموزش پتینه روی دیوار

پتینه روی دیوار، سال‌ هاست که به‌ عنوان جایگزین رنگ‌ آمیزی محسوب می‌ شود و در نقش‌ و نگارهای متنوع، می‌ تواند با سلیقه و روحیات شما هماهنگ باشد. با پیشرفت علم معماری و سبک‌ های به‌ روز با متریال‌ های جدید، جلوه‌ های پیشرفته و‌ مدرنی به مجموعه رنگ‌ های این هنر افزوده شد و تحولی شگفت‌ انگیز در این صنعت صورت گرفت. به همین منظور، با فراگیری آموزش پتینه روی دیوار می توانید رنگ های آمیزی و پتینه کاری را به صورت تخصصی روی دیوارهای اماکن انجام دهید و به درآمد بالایی برسید.

آموزش پتینه کاری روی اجسام

پتینه کاری روی اجسام، برای کهنه جلوه‌ دادن اجسام با بهره‌ گیری از رنگ و بافت فرسوده‌ شده یا اکسیدشده‌ نیز به‌ کار می‌ رود. این حرفه، سبک‌ های گوناگونی دارد که متناسب با اجسام مختلف، برای تزئین مورد استفاده واقع می‌ شود. از این رو با بهره گیری از آموزش پتینه کاری روی اجسام می توانید جان تازه ای به اجسام قدیمی بدهید و راهی برای درآمد بیشتر برایتان باز شود.

سرفصل‌ های پتینه‌ کاری روی دیوار

آموزش این رشته هنری به‌ صورت حضوری و طی 10 جلسه 4 ساعته صورت می‌ گیرد که در آن به بررسی مفاهیم زیر پرداخته می‌ شود:

 • مفاهیم اولیه پتینه‌ کاری
 • آشنایی با روش‌های ورق طلا
 • اجرای رنگ دکوراتیو با ابزارهای مخصوص
 • ساخت خمیرهای برجسته‌ سازی
 • ساخت استیکر، موتیف و دکوپاژ
 • آموزش اکسیداسیون
 • آموزش طراحی چوب و کهنه‌ کاری
 • آموزش ساخت آینه آنتیک

سرفصل‌ های پتینه ‌کاری روی اجسام

اجرای این فعالیت هنری بر روی اشیا به‌ صورت حضوری و طی 8 الی 9 جلسه 4 ساعته صورت می‌ گیرد و شامل سرفصل‌های زیر است:

آموزش تئوری پتینه ‌کاری روی اجسام: شامل آشنایی با انواع پرایمرها، فیکساتیوها، خمیرهای برجسته‌ سازی، مدیوم‌ها و نحوه اجرای این موارد در پتینه‌ کاری اجسام.
آموزش عملی پتینه ‌کاری روی اجسام: شامل آموزش مقدماتی تا پیشرفته پتینه‌ کاری و دکوپاژ بر روی متریال‌ هایی مانند چوب، شیشه و پلی‌استر.

شرکت در دوره اجرای پتینه برای چه افرادی مناسب است؟

اگر از علاقه‌ مندان صنایع دستی هستید و دوست دارید با ابزارهای گوناگون خواسته خود را از ساخت آثار چشمگیر هنری در طراحی صنعتی، معماری داخلی و تزئینات نمایان کنید، می‌ توانید در دوره‌ های آموزشی این حرفه شرکت کرده و در کم‌ ترین زمان ممکن، مهارت لازم را کسب کنید. بعد از یادگیری این رشته تخصصی، می‌ توانید وارد بازار کاری داغ آن شده و با کارفرمایان بسیاری به‌ عنوان پتینه‌ کار، طراح و تولیدکننده صنایع دستی همکاری خود را آغاز کنید.

کلام آخر برای شروع اجرای پتینه

اجرای پتینه، از هنرهای دکوراتیو پرطرفداری است که با کمک دست و ابزارهایی مخصوص روی سطوح مختلف دیوار یا اجسام پیاده‌ سازی می‌ شود. این هنر محبوب، کاربردی و جذاب با بهره‌ گیری از بافت‌ های باشکوه و چشم‌ گیر، جلوه بصری خیره‌ کننده‌ ای به طراحی دکوراسیون می‌ بخشد. شما با شرکت در دوره‌ های آموزشی این حرفه، می‌ توانید در اوج مدرنیته، ویژگی‌ های نوستالژی و دکورهای جذابی ایجاد کنید یا حتی عیوب ظاهری سطوح و اجسام را بپوشانید.

پر فروش ترین دوره ها

تمام موارد
 • مشاوره رایگان