preloader

آموزشگاه رادمان

یک مشکل مهم که ممکن است برای یخچال به‌ وجود آید، خاموش شدن ناگهانی آن باشد.

علت خاموش شدن یخچال فیلور

 • برق و الکترونیک
 • رادمان
 • 137
 • 1402/12/13
علت خاموش شدن یخچال فیلور

یک مشکل مهم که ممکن است برای یخچال به‌ وجود آید، خاموش شدن ناگهانی آن باشد. اگر دلایل این مشکل را نمی‌ دانید، همراه ما باشید تا علت‌ خاموش شدن یخچال فیلور را بررسی کنیم. امروز با نگهداری مناسب مواد فاسدشدنی در یخچال، می‌ توانید عمر مواد غذایی را بسیار افزایش دهید. این دستگاه همانند دیگر لوازم برقی خانگی، به نگهداری و استفاده صحیح نیاز دارد و در‌صورت بروز هر‌گونه مشکل، باید توسط تعمیرکار برطرف شود.

یخچال و فریزر‌ها، ابزار‌های ضروری و پراهمیتی در منزل هستند. اتفاقات غیرمنتظره ممکن است باعث علت خاموش شدن یخچال فیلور شوند، اما خیلی نگران نباشید! هر مشکلی می‌ تواند رفع شود. بنابراین، اگر دلیل خاموش شدن آن را نمی‌ دانید، از این موضوع نترسید زیرا با شرکت در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی می‌‍ توانید دانش لازم برای تعمیر قطعات الکترونیکی را کسب کنید.

علت خاموش شدن یخچال فیلور بعد از چند ثانیه

فیلور، یکی از برند‌های معتبر در‌‌زمینه تولید یخچال است. بااین‌ حال ممکن است یخچال‌ های این برند نیز با مشکلاتی همچون خاموش شدن ناگهانی روبه‌ رو شود چراکه این محصول نیز، مانند سایر یخچال‌ ها، ممکن است دارای ضعف‌ هایی در عملکرد برخی از قطعات خود باشد. در ادامه، به معرفی عواملی که می‌ توانند علت خاموش شدن یخچال فیلور را، برایمان مشخص کنند می پردازیم:

 • کاهش میزان هوای داخل یخچال
 • ایجاد اختلال در تهویه داخلی یخچال
 • فعالیت مداوم که منجر به خاموش شدن برد یخچال می‌ شود
 • اختلال در تنظیمات خاموشی
 • خرابی رله اورلود کمپرسور
 • نشت گاز داخل یخچال یا خالی شدن آن
 • خرابی سنسور‌های داخلی یخچال
 • اختلال در سیستم برق‌ رسانی و مشکلات در پریز برق
 • پر کردن بیش ‌از‌ حد فضای داخلی یخچال
 • لاستیک درب یخچال یا فریزر که خراب شده و باز نمی‌ شود
 • خراب شدن فیوز یخچال
 • اختلال در سیستم سرمایشی یخچال

این عوامل، در عیب‌ یابی و تعمیر یخچال فیلور، نقش مهمی دارند.

هدیه رادمان به شما
برای دریافت مشاوره رایگان دوره های فوق تخصصی رادمان، فرم مقابل رو پر کن تا کارشناسان فنی بهترین مسیر آموزشی رو بهت بگن.
در رادمان برای آینده خودتون سرمایه گذاری کنین💎

اسرار خاموشی یخچال الکترواستیل

علت خاموش شدن یخچال الکترواستیل دلایل متنوعی دارد؛ اما دلیل اصلی آن، وجود اختلال در عملکرد قطعات داخلی است. در هر یخچالی ممکن است به‌ دلیل ساختار و قطعات مختلف، قطع برق اتفاق بیفتد و به‌ طور ‌کلی عملکرد آن تحت‌ تاثیر قرار گیرد.

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال فیلور

یخچال‌ های امروزی دارای صفحه‌ نمایش هستند که اشکالات و خطا‌های رخ‌ داده در یخچال را نمایش می‌ دهد و شما می‌ توانید برای رفع آن‌ ها اقدام کنید. یکی از مسائل اساسی که امروز یخچال‌ ها با آن مواجه می‌ شوند، خاموش شدن صفحه‌ نمایش است. این مشکل اصلی به‌ دلیل قطعی برق صفحه‌ نمایش یخچال یا سوختن آن است.

وجود مشکل در اتصال به برق

وقتی متوجه می‌ شوید که یخچال شما دچار مشکل شده و صفحه‌ نمایش آن خاموش باشد، اولین چیزی که باید بررسی کنید، جریان برق است. شاید اتصال برق به یخچال قطع شده یا مشکل در سیستم برق ساختمان باشد.

اتصالات برق علت خاموش شدن یخچال فیلور نیز می‌ تواند باشد که حتما باید بررسی شود.

برای اطمینان حاصل کردن از اینکه مشکل از برق است یا خیر، ابتدا پریز را چک کنید و از اتصال صحیح آن اطمینان حاصل کنید. سپس محافظ برق را بررسی کرده تا مطمئن شوید که تمام وسایل به‌ درستی به آن متصل شده‌ اند.

متعادل نبودن دمای یخچال

اگر دمای داخلی یخچال به‌ طور ناگهانی تغییر کند و به گرمای زیادی برسد باعث فاسد شدن مواد غذایی خواهد شد دراین‌ صورت یخچال به شما هشدار می‌ دهد. این هشدار ممکن است با خراب شدن و خاموش شدن صفحه‌ نمایش یخچال ارائه شود.

‌خراب بودن سنسور یخ ساز یخچال فریزر

یکی از اجزای حیاتی یخچال، سنسور ساخت یخ است. بعضی وقت‌ ها به‌ دلایل مختلف این سنسور از کار می‌ افتد، مانند مسدود شدن خط آب، خراب شدن قطعات یا مشکلات در ترموستات، گرفتگی فیلتر یا یخ زدن لوله‌ های آب. هنگامی که این اتفاق رخ می‌ دهد، یخچال فریزر شما سعی می‌ کند تا توجه شما را به این مشکل جلب کند تا راه‌ حلی برای آن پیدا کنید.

مشکل داشتن برد یخچال

سردی یخچال به‌ عنوان مغز هوشمند این وسیله، همان صفحه‌ نمایشی است که در جلوی یخچال شما قرار دارد.

سردی یخچال به‌ عنوان مغز هوشمند این وسیله، همان صفحه‌ نمایشی است که در جلوی یخچال شما قرار دارد و به شما این امکان را می‌ دهد تا دمای داخلی یخچال خود را تنظیم کنید. احتمال خرابی صفحه‌ نمایش یخچال به دلایل مستقیم و غیر‌مستقیم می‌ تواند باشد. بنابراین، بررسی برد صفحه‌ نمایش یخچال به‌ عنوان یکی از احتمالات احتمالی و منطقی است که باید در‌نظر گرفته شود. زیرا علت خاموش شدن یخچال فیلور می‌ تواند خراب بودن برد آن باشد. دوره آموزش تعمیر برد در آموزشگاه رادمان دوره‌ ای برای ورود به بازار کار تعمیرات برد لوازم خانگی است.

خراب شدن ترموستات دستگاه

وظیفه‌ ترموستات در هر دستگاه، نظارت بر دمای موتور یا دستگاه است و در‌صورتی‌ که دمای آن بیش ‌از ‌حد افزایش یابد، ترموستات توانایی خاموش کردن موتور دستگاه را ندارد. اگر ترموستات مشکلی داشته باشد، دستوراتی که این قطعه به موتور و دستگاه ارسال می‌ کند نادرست خواهد بود و عملکرد روزمره یخچال شما را تحت‌ تاثیر قرار خواهد داد. در نهایت، علت خاموش شدن یخچال فیلور می تواند از خراب شدن ترموستات باشد.

پیدا کردن دلیل خاموش شدن یخچال هیمالیا

یخچال‌ های برند هیمالیا از‌جمله محبوب‌ ترین و توانمند‌ترین یخچال‌ های معمولی و ساید‌بای‌ ساید به‌ شمار می‌ روند. ممکن است به‌دلیل استفاده طولانی‌ مدت یا وجود قطعات نامناسب، مشکلاتی مانند خرابی ناگهانی یا خاموشی بدون دلیل در این محصول روبه‌ رو شوید.  از این رو با بررسی علت خاموش شدن یخچال هیمالیا می توانید یکبار برای همیشه این مشکل را حل کنید.

مشکلات یخچال فیلور

حل مشکلات یخچال‌ های فیلور ممکن است در بعضی موارد به‌ راحتی توسط شما قابل انجام باشد، اما متأسفانه در بسیاری از موارد این امر ممکن نیست. در این بخش با ما همراه باشید تا با برخی از مشکلات متداول در یخچال‌ های فیلور که نیاز به تعمیر دارند، آشنا شوید.

مشکل روشن نشدن یخچال فیلور

یکی از دلایل این مشکل ممکن است وجود خلل در موتور یخچال باشد. در بسیاری از حالت‌ ها، یخچال به‌ طور فوری خاموش می‌ شود یا اگر موتور آن دچار نقص باشد، اصلا روشن نمی‌ شود. زمانی که موتور‌ها آسیب می‌ بینند، باید بلافاصله تعمیر یا تعویض شوند.

کار نکردن یخچال فیلور

اگر یخچال شما کار نمی‌ کند، ممکن است کمپرسور خراب باشد. کمپرسور به‌ عنوان موتوری عمل می‌ کند که گاز مبرد را فشرده و از‌طریق کویل‌ ها و کندانسور به گردش در می‌ آورد. مشکلات کمپرسور می‌ تواند باعث خاموش شدن یخچال شود. نگهداری و تمیزی منظم یخچال می‌ تواند در پیشگیری از این مشکل مؤثر باشد.

چرا یخچال فیلور سرد نمی‌ کند!

پشت یخچال فیلور، کویل‌ های کندانسور به چرخش تبدیل گاز فشار بالا به مایع فشار قوی و دمای بالا می‌ پردازند. این فرآیند گرمای زیادی را از یخچال به بیرون منتقل می‌ کند. اگر کویل‌ های کندانسور کثیف شوند، گرما به‌ درستی از بین نخواهد رفت و یخچال به‌ درستی کار نخواهد کرد، که می‌ تواند منجر به فساد شدن غذا‌ها شود.

در‌صورتی‌ که حجم بزرگی از مواد غذایی در یخچال قرار داده شود، ممکن است هوا به‌ درستی جریان پیدا نکند یا مواد غذایی سرماساز‌های یخچال را مسدود کنند. همچنین، باز و بسته شدن بیش ‌از‌ حد درب یخچال می‌ تواند باعث مانع شدن از سرد شدن آن شود.

کلافه شدن از سرو صدای زیاد

صدای ناخوشایند یخچال، ممکن است از مشکلات داخلی آن باشد.

صدای ناخوشایند یخچال، ممکن است از مشکلات داخلی آن باشد. این مشکلات می‌ توانند از عدم تراز بودن دستگاه ناشی شده باشد که با تنظیم تراز آن می‌ توان به حل آن پرداخت. همچنین احتمال وجود مشکلاتی مانند شل شدن کمپرسور، رولر یا سیم پیچ کندانسور نیز وجود دارد.

خرابی پره‌ های فن کمپرسور و کندانسور نیز می‌ تواند به صدای آزار‌دهنده منجر شود. همچنین فرسودگی و خرابی موتور فن تبخیر نیز ممکن است دلیلی برای این صدا‌های ناخوشایند باشد که با تدابیری از‌طرف تعمیرکاران ماهر حل خواهد شد.

عيب يایی یخچال فیلور

یکی از دلایلی که باعث می‌ شود ما به عیب‌ یابی یخچال فیلور خود بپردازیم، عدم تطابق دمای تنظیم‌ شده با دمای واقعی در داخل یخچال است. زیرا می‌ تواند علت خاموش شدن یخچال فیلور باشد. اگر با این مشکل روبه‌ رو شدید، نگران نباشید. شاید به‌دلایل مختلفی مانند باز بودن درب یخچال برای مدت طولانی، راه‌ اندازی تازه یخچال یا قرار داشتن غذای گرم درون آن باشد.

برای رفع این مشکل، بهتر است تا ۲۴ ساعت اجازه دهید تا یخچال به دمای مناسب برسد. اگر با این‌ روش‌ها مشکل برطرف نشد، احتمالا مشکل فنی دارید که نیاز به تعمیر دارد.

 • خرابی لاستیک درب یخچال یکی از دلایل خنک نکردن
 • معیوب بودن کمپرسور و رله یخچال یکی از دلایل سرد نشدن آن
 • کمبود گاز یکی از علت‌ های سرد نکردن یخچال
 • خراب بودن فن کمپرسور یخچال یکی از مشکلات خنک نکردن
 • خراب بودن فن اوپراتور یخچال دلیل سرد نکردن یخچال

نحوه ریست یخچال فیلور

به‌ منظور ریست کردن یخچال فیلور باید دکمه reset را برای 5 ثانیه نگه دارید.

پیش‌ از بحث در مورد چگونگی ریست کردن یخچال، باید بگوییم که چرا به این کار نیاز دارید. امروز، تکنولوژی به‌ شدت پیشرفت کرده و قطعات بیشتری در داخل یخچال‌ ها و سایر لوازم خانگی قرار‌گرفته‌ اند، از‌جمله سنسور‌های داخل یخچال. در‌صورت بروز هر‌گونه مشکل یا خسارت در یخچال، این سنسور‌ها این موضوع را به شما اطلاع می‌ دهند و شما باید به‌ سرعت اقدام به رفع آن کنید.
به‌ منظور ریست کردن یخچال فیلور شما می‌ توانید مطابق با مراحل زیر پیش ‌روید.

 • روی دکمه‌ های یخچال فیلور شاهد دکمه reset هستیم.
 • به‌ منظور ریست کردن یخچال فیلور باید دکمه reset را برای 5 ثانیه نگه دارید.

از خاموش شدن یخچال امرسان جلوگیری کنید!

علت خاموش شدن یخچال امرسان می‌ تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. دلیل اصلی این مشکل اختلال یا قطع برق یخچال است که باعث ایجاد اختلال در عملکرد آن می‌ شود. همچنین، مشکل در عملکرد چیپ پردازنده نیز می‌ تواند به خاموش شدن ناگهانی یخچال امرسان منجر شود که اغلب به‌ دلیل خطای نرم‌ افزاری اتفاق می‌ افتد.

داغ شدن موتور یخچال به‌ دلیل عملکرد طولانی‌ مدت نیز یکی از عوامل خاموش شدن ناگهانی یخچال امرسان است.

نتیجه گیری

یکی از موضوعات حیاتی در‌زمینه به‌ دست آوردن مهارت‌ های تخصصی، آموزش عملی دوره های الکترونیک است. این مهارت امروز در حوزه‌ های مختلف بسیاری از تخصص‌ ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد و نقش چشم‌ گیری در تعمیر وسایل الکترونیکی ایفا می‌ کند. دانستن علت خاموش شدن یخچال فیلور یا دیگر برند‌ها به‌ صورت ناگهانی یکی از چالش‌ های اساسی برای بسیاری از افراد که در اکثر موارد تخصص کافی را ندارند، اما کسانی که در‌این‌ زمینه تجربه دارند می‌ توانند در تشخیص خطا، عملکرد بهتری داشته باشند.

در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد علت خاموش شدن یخچال فیلور می توانید در بخش کامنت ها نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید. همچنین، می توانید از طریق راه های ارتباطی در وب سایت آموزشگاه رادمان در مورد تعمیرات یخچال فیلور از کارشناسان فنی و اساتید مربوطه مشاوره رایگان دریافت کنید.

نویسنده مقاله : رادمان

اشتراک گذاری مقاله :

 • سوالات متداول علت خاموش شدن یخچال فیلور

  1چرا یخچال فیلور کار نمی کند؟

  ممکن است کمپرسور خراب باشد. کمپرسور به‌ عنوان موتوری عمل می‌ کند که گاز مبرد را فشرده و از‌طریق کویل‌ ها و کندانسور به گردش در می‌ آورد. مشکلات کمپرسور می‌ تواند باعث خاموش شدن یخچال شود.

  2نحوه ریست یخچال فیلور چگونه انجام می شود؟

  روی دکمه‌ های یخچال فیلور شاهد دکمه reset هستیم. به همین منظور، ابتدا ریست کردن یخچال فیلور باید دکمه reset را برای 5 ثانیه نگه دارید.

  نظرات کاربران و ارسال دیدگاه

   0

  ارسال دیدگاه

  امتیاز شما به این مقاله  0   

  نظرات کاربران

   0

  جدیدترین مقالات

  True پیش نمایش
 • مشاوره رایگان